$152
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12136242 |
| MPN: | 35T8GTTC9L187 |
| GTIN: | 0192877699439 |
| Model: | Jet Set |
| Lining Color: | Beige |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Pink |
| Bag Length: | 9.5" |
| Bag Width: | 2 in 10 |
| Size: | Large |
| Character: | Michael |
| Fabric Type: | Satin |
| Theme: | Designer |
| Style Subtype: | Messenger |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 6.5 in |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Travel |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | 2 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Strap Drop: | 20-23 |
| Features: | Adjustable Strap |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Jet Set |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Woman`s Handbags Michael Michael Kors Jet Set Small Phone Webbing Strap Xbody - Black, Exterior: Multicolor
Michael Kors Jet Set Large Zip Pouch Lavender Mist 32T1SJ6M3U - Exterior: Lavender
Michael Kors Crossbody Bag Marquetry Patchwork Jet Set Travel East West - Plum
Michael Kors Jet Set Double Zip Leather Wristlet Clutch In Luggage Leather Nina - Exterior: Brown, Lining: Brown, Hardware: Gold
Michael Kors Women`s Jet Set Item LG EW Crossbody Pastel Pink Bag - Pink, Exterior: Pastel Pink
Michael Kors Crossbody Bag Jet Set Travel Large Crossbody - Orange, s: Orange