SALE: $255 (-30%) $364
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 12136504 |
| Model: | DG 1351 1334 |
| Frame Color: | Black |
| Logo Color: | Gold |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal |
| Vertical: | 47 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Lenses: | Demo with Print |
| Age Group: | Adult |