$189
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12139920 |
| MPN: | 32S2ST9C1V |
| GTIN: | 0194900909713 |
| Model: | Jet Set |
| Handle/Strap Color: | Silver |
| Hardware Color: | Silver Toned Hardware |
| Exterior Color: | Natural White |
| Lining Color: | Gray |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Small |
| Bag Length: | 11"(bottom) 9"(top) |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Travel Wedding Party/Cocktail Casual Formal Workwear Business |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 4 in |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Satchel |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Cross-Body Strap Lined Inner Pockets Convertible Detachable Strap Limited Edition Bag Charm Adjustable Strap Pockets |
| Look: | Satchel |
| Pattern: | Signature |
| Character: | Michael |
| Bag Height: | 7 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Leather Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Type: | Satchel |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 5 in |
| Theme: | Designer Logo |
| Character Family: | Signaure/Limited Edition Ski Girls |
| Handle/Strap Material: | Silver Leather |
| Product Line: | Michael Kors Jet Set |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Jet Set Large Zip Pouch Lavender Mist 32T1SJ6M3U - Exterior: Lavender
Michael Kors Crossbody Bag Marquetry Patchwork Jet Set Travel East West - Plum
Michael Kors Jet Set Double Zip Leather Wristlet Clutch In Luggage Leather Nina - Exterior: Brown, Lining: Brown, Hardware: Gold
Michael Kors Women`s Jet Set Item LG EW Crossbody Pastel Pink Bag - Pink, Exterior: Pastel Pink
Michael Kors Crossbody Bag Jet Set Travel Large Crossbody - Orange, s: Orange