$102
Genuine & Authentic Nike
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Nike
Nike is a world-renowned sportswear brand known for its cutting-edge athletic footwear, apparel, and equipment designed to enhance performance and inspire athletes of all levels. With a strong emphasis on innovation and sustainability, Nike continuously pushes the boundaries of design, creating products that not only meet the needs of competitive athletes but also resonate with fashion enthusiasts globally.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Nike |
| SKU: | 12263308 |
| MPN: | DV0761-011 DV0761 011 DV0761 |
| GTIN: | 0196154136839 |
| Model: | NIKE Academy |
| Color: | Black |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Large |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Travel Workwear |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 7 in |
| Fabric Type: | Polyester |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Pockets Bottle Pocket |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 19 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Canvas |
| Material: | Polyester Nylon |
| Hardware Material: | Plastic |
| Theme: | School Sports |
| Handle/Strap Material: | Polyester |
| Product Line: | NIKE Academy |
YOU MIGHT ALSO LIKE