SALE: $110 (-60%) $275
Genuine & Authentic Invicta
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 12265157 |
| MPN: | 4610 |
| GTIN: | 843836046107 |
| Model: | Invicta Pro Diver 4610 |
| Dial Color: | Champagne |
| Band Color: | 18kt Gold-plated |
| Bezel Color: | 18kt Gold-plated |
| Color: | Blue / Champagne / Gold |
| Case Size: | 24 mm |
| Band Width: | 13 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | 4610 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hours Minutes Seconds Calendar |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Champagne |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 200 meters / 660 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Dot |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Uni-directional Rotating |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Uni-directional Rotating |
| Case Diameter: | 24 mm |
| clasp: | Fold Over with Safety Release |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Pro Diver |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Invicta Pro Diver Gold Dial Chronograph Men`s Watch 25854 - Dial: Gold-tone, Band: Gold-tone, Bezel: Gold-tone
Invicta Pro Diver Chronograph Black Dial Men`s Watch 22799 - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black Ion-plated
Invicta Women`s 6895 Pro Diver Quartz 30mm Two-tone Stainless Steel Watch - Dial: White, Band: Silver, Bezel: Silver
Invicta Men`s Watch Pro Diver Chronograph Quartz Pink Black Dial Strap 47286 - Dial: Pink, Black, Band: Black
Invicta Pro Diver Chronograph Silver Dial Men`s Watch 22317 - Dial: Silver, Band: Silver-tone, Bezel: Silver-tone
Invicta Men`s Watch Pro Diver Latam Exclusive Quartz Blue Silicone Strap 49270 - Dial: Blue, Band: Blue
Invicta Men`s Watch Pro Diver Quartz Silver Dial Stainless Steel Bracelet 49275 - Dial: Silver, Band: Silver
Invicta Men`s Quartz Watch Pro Diver Chronograph Two Tone Steel Bracelet 22416 - Dial: Black, Band: Silver, Black