SALE: $600 (-12%) $680
Genuine & Authentic Yves Saint Laurent
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent is a renowned luxury fashion brand celebrated for its innovative designs and timeless elegance. Known for revolutionizing women’s fashion with tailored looks and bold silhouettes, Yves Saint Laurent offers a range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and style. With Yves Saint Laurent, you can experience chic, high-end fashion that makes a powerful statement in any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Yves Saint Laurent |
| SKU: | 12265407 |
| MPN: | YSL741-003-53 |
| GTIN: | 889652521046 |
| Model: | YSL741-003-53 |
| Frame Color: | gold |
| Lens Color: | green |
| Temple Length: | 145mm |
| Lens Size: | 53mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Men |
| Style: | Rectangular |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Metal |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Style Number: | YSL741-003-53 |
| Style Name: | Rectangular |
| Temple: | 145mm |
| AGE: | Adult |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Saint Laurent Mica Sunglasses SL 276 019 Brown Ombre 53mm Ysl - Frame: Brown Ombre, Lens: Brown Gradient
Ysl Saint Lauren SL M3 002 Sunglasses- Black - Frame: Black, Lens: Black
Saint Laurent Square Monogram Sunglasses SL M40 004 Havana 54mm Ysl - Frame: Havana, Lens: Gray
Saint Laurent Grace Sunglasses SL 215 001 Black 54mm Ysl - Frame: Black, Lens: Gray
Saint Laurent Ysl 6107/S 28400 Sunglasses Black Strass / Grey Gradient Lens - Frame: Black Strass, Lens: Grey
Ysl Saint Laurent Women Round Tinted Sunglasses Tortoiseshell Gold Tone Inc Case - Frame: Gold, Lens: Brown
Saint Laurent SL 312 M 013 Gold Dark Grey Ysl Gold Logo Lens Women Sunglasses - Frame: Gold, Lens: Dark Grey