$98
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 12271172 |
| Model: | GUESS GU 2385 GRY |
| Frame Color: | Gray |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Frame Width: | 130 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Vertical: | 29 mm |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Vintage: | Yes |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate |
| Personalized: | No |
| Features: | Rectangular |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Stylish Trendy Fresh |
| Product Line: | GUESS Eyewear |