SALE: $321 (-53%) $690
Genuine & Authentic Salvatore Ferragamo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 12271950 |
| MPN: | SF2113S |
| GTIN: | 886895728614 |
| Model: | SF2113S |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Gray |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Country of Origin: | Italy |