$94
Genuine & Authentic John Varvatos
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT John Varvatos
John Varvatos is a brand that occupies a unique place in the landscape of American design.
It unites old world craftsmanship and refined tailoring with modern innovations in textiles and a rock and roll sensibility.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | John Varvatos |
| SKU: | 12273671 |
| MPN: | VJVC003-0BLA-55 |
| GTIN: | 751286356120 |
| Model: | John Varvatos VJVC003 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | Rectangular |
| MSRP: | $328 |