$115
Genuine & Authentic Nike
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Nike
Nike is a world-renowned sportswear brand known for its cutting-edge athletic footwear, apparel, and equipment designed to enhance performance and inspire athletes of all levels. With a strong emphasis on innovation and sustainability, Nike continuously pushes the boundaries of design, creating products that not only meet the needs of competitive athletes but also resonate with fashion enthusiasts globally.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Nike |
| SKU: | 12275486 |
| Model: | Nike Brasilia |
| Color: | Gray |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Unknown |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Nike |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 18 in |
| Occasion: | Business Casual Formal Travel Workwear |
| Handle Style: | See Description |
| Lining Material: | See Description |
| Material: | Polyester |
| Bag Depth: | 7 in |
| Fabric Type: | See Description |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Hardware Material: | See Description |
| Style: | Backpack |
| Features: | Padded |
| Handle/Strap Material: | See Description |
| Product Line: | Nike |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Nike Kids` Brasilia Jdi Mini Backpack - Black(BA5559-013)/White
Nike Brasilia Medium Backpack 24L Pink Black School Book Bag DH7709-617 - Pink
Nike Brasilia Navy Medium Backpack Training Black Gym Bag Back Pack All Swoosh - Blue
Nike Brasilia Mesh Training Backpack 26L School Bag Rush Pink BA6050-666 - Pink, Handle/Strap: Pink, Hardware: Black
Nike Brasilia Training Duffel Bag Small Unisex Style : Ba5957 - Black