$402
Genuine & Authentic Versace
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 12275637 |
| MPN: | VE2286-1009-57 |
| GTIN: | 8056262582046 |
| Model: | VE2286-1009-57 |
| Frame Color: | BLACK |
| Lens Color: | GREY |
| Temple Length: | 140mm |
| Lens Size: | 57mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Men |
| Style: | Rectangular |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Metal |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Style Number: | VE2286-1009-57 |
| Style Name: | Rectangular |
| Temple: | 140mm |
| AGE: | Adult |