$110
Genuine & Authentic Nike
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Nike
Nike is a world-renowned sportswear brand known for its cutting-edge athletic footwear, apparel, and equipment designed to enhance performance and inspire athletes of all levels. With a strong emphasis on innovation and sustainability, Nike continuously pushes the boundaries of design, creating products that not only meet the needs of competitive athletes but also resonate with fashion enthusiasts globally.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Nike |
| SKU: | 12275808 |
| MPN: | BA5880 |
| GTIN: | 193145973411 |
| Model: | Heritage |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Red |
| Exterior Color: | Black/Red |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | School |
| Bag Depth: | 7 in |
| Fabric Type: | Canvas |
| Accents: | Logo Strap |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Bottle Pocket Inner Pockets |
| Pattern: | Geometric |
| Bag Height: | 16 in |
| Lining Material: | Nylon |
| Exterior Material: | Polyester |
| Hardware Material: | Plastic |
| Theme: | Lifestyle |
| Product Line: | Nike NSW |
| Manufacturer Color: | Black Red Yellow |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Nike SB Heritage Crossbody Waist Hip Fanny Pack Obsidian Sail BA6381-451 - Obsidian/Obsidian/Sail
Nike Adults Unisex Heritage Waist Pack Travel 3 Litres Grey 41cm L x 10cm W x - Grey
Nike x Olivia Kim Heritage Fur Waist Bag Fanny Pack CT7959-010 - Exterior: Black
Woman`s Handbags Nike Heritage 2.0 Tote Bag 22L - Black/Volt/White, Exterior: Multicolor
Nike SB Heritage Crossbody Waist Hip Fanny Pack Dark Obsidian BA6418-475 - Dark Obsidian/Bright Crimson
Nike Heritage Eugene Adult Unisex Backpack 23L School Travel Bag DB3300 478 - ARMORY NAVY/WHITE