SALE: $169 (-32%) $250
Genuine & Authentic Juicy Couture
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Juicy Couture
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Juicy Couture |
| SKU: | 12285366 |
| MPN: | 1900958 |
| GTIN: | 885997048620 |
| Model: | 1900958 |
| Dial Color: | Black |
| Band Color: | Silver |
| Case Size: | 18mm |
| Lug Width: | 38mm |
| Department: | Women Watches |
| Type: | Wristwatches |
| Style: | Stainless steel |
| Features: | Water resistant up to 30 Meters |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless steel |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 30m |
| Watch Shape: | Round |
| Band/Strap: | Bracelet |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Closure: | Fold-Over Push-Button Deployant |
| Bullet Point 1: | Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
| Bullet Point 2: | Scratch resistant Mineral |
| Bullet Point 3: | Quartz Movement |
| Bullet Point 4: | Silver Dial |
| Bullet Point 5: | Stainless Steel Case |
| Case Diameter: | 18mm |
| Case Shape: | Round |
| Clasp Type: | Fold over |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal Type: | Mineral |
| Gender: | Women |
| Movement Type: | Quartz |