$130
Genuine & Authentic Emporio Armani
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Emporio Armani
Emporio Armani is a renowned Italian fashion brand celebrated for its stylish and modern designs. Known for offering a wide range of luxury clothing, accessories, and fragrances, Emporio Armani embodies contemporary elegance and sophistication. With Emporio Armani, you can enhance your wardrobe with pieces that reflect both quality craftsmanship and cutting-edge style, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Emporio Armani |
| SKU: | 12285567 |
| MPN: | 655 223 |
| Frame Color: | Blue |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 148 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex Adults |
| Features: | Full Rim Round |
| Frame Material: | Acetate |
| Pattern: | Solid |
| Personalized: | No |
| Style: | Oval |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 27 mm |