$152
Genuine & Authentic Brooks Brothers
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Brooks Brothers
Brooks Brothers has become a legendary American fashion brand which delivers timeless clothing and traditional designs. Brooks Brothers builds its reputation on excellent materials and expert craftsmanship which results in an extensive collection including suits as well as everyday apparel. Brooks Brothers provides traditional elegant pieces which appeal to professional and casual events thus becoming a preferred selection for many customers.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Brooks Brothers |
| SKU: | 12290563 |
| MPN: | BB723 5336 |
| Model: | B.B.723 5336 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Men |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 28 mm |