$174
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12292599 |
| GTIN: | 0196163096087 |
| Model: | Michael Kors Jaycee |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown Pink |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth: | 5 in |
| Accents: | Zipper |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Pockets |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Signature |
| Character: | Jaycee |
| Bag Height: | 12 in |
| Handle Style: | Backpack Straps |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | PVC |
| Theme: | Designer Logo |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Jaycee |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Jaycee Large Backpack School Bag Bundled Jst Continental Wallet - Exterior: Cream and Luggage
Michael Kors Jaycee Large Brown Shoulder Backpack Bookbag - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown
Michael Kors Abbey Jaycee Medium Backpack Vanilla - Exterior: Vanilla
Michael Kors Jaycee Extra-small Leather Convertible Backpack Bright Red - Exterior: Bright Red
Michael Kors Jaycee Large Vanilla Shoulder Backpack Bookbag - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Vanilla
Kors Jaycee Convertible Zip Pocket Backpack Extra Small Black - Hardware: Silver, Lining: Black, Handle/Strap: Black
Michael Kors Jaycee Medium Ombré Logo Backpack + Large Ombré Wristlet - Black, Exterior: Black