$244
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 12292637 |
| Model: | Andi |
| Color: | Black |
| Size Type: | Regular |
| Size: | 26 |
| Waist Size: | 28 in |
| Style: | Wide-Leg |
| Rise: | High (Greater than 10.5 in) |
| Inseam: | 28 in |
| Material: | 100% Cotton |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Jeans |
| Closure: | Zip |
| Fit: | Regular |
| Garment Care: | Machine Washable |
| Pocket Type: | 5-Pocket Design |
| Fabric Wash: | Dark |
| Season: | Fall Spring Summer Winter |
| Features: | Comfort Pockets |
| Product Line: | Miramar |
| Country of Origin: | Vietnam |