SALE: $371 (-30%) $530
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 12295331 |
| Model: | TOM FORD MORGAN TF513 02D |
| Frame Color: | MATTE BLACK SILVER |
| Lens Color: | GREY SMOKE POLARIZED |
| Lens Width: | 57 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Vertical: | 42 mm |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Anti-Reflective Polarized |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Unisex Adults |
| UV Protection: | UVA |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Style: | RECTANGLE |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Personalized: | No |
| Features: | Oversized |
| Bridge: | 16 mm |
| Country of Origin: | Italy |