SALE: $91 (-67%) $273
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 12296363 |
| MPN: | MOL077-C9A-53 |
| GTIN: | 716736982885 |
| Model: | MOL077-C9A-53 |
| Frame Color: | RED |
| Lens Color: | BROWN |
| Temple Length: | 140mm |
| Lens Size: | 53mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Style: | Rectangular |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Plastic |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Style Number: | MOL077-C9A-53 |
| Style Name: | Rectangular |
| Temple: | 140mm |
| AGE: | Adult |