$1062
Genuine & Authentic Chopard
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Chopard
Chopard operates as a Swiss manufacturer together with its retail business focused on producing luxury watches and jewelry and accessories. The leading position of Chopard in the Swiss luxury watch and jewelry market results from its creative approach and advanced technology and expert artisan skills.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Chopard |
| SKU: | 12296473 |
| MPN: | SCHL04S |
| GTIN: | 190605502907 |
| Model: | SCHL04S |
| Frame Color: | Black |
| Color Code: | 0700 |
| Lens Socket Width: | 55mm |
| Bridge Width: | 19mm |
| Temple Length: | 130mm |
| Department: | Women |
| Type: | Sunglasses |
| Style: | Butterfly |
| Frame Material: | plastic |
| Theme: | Fashion |
| Manufacturing Year: | 2020-2029 |