$322
Genuine & Authentic Just Cavalli
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Just Cavalli
Just Cavalli is the youth-oriented offshoot of Roberto Cavalli was launched in 1998. Like the original, Just Cavalli encompasses menswear, accessories, and fragrance with a bold aesthetic, think color, animal print, and denim.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Just Cavalli |
| SKU: | 12296556 |
| MPN: | SJC181 |
| GTIN: | 190605659106 |
| Model: | SJC181 |
| Frame Color: | Palladium |
| Color Code: | 0579 |
| Lens Socket Width: | 52mm |
| Bridge Width: | 20mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Sunglasses |
| Style: | Pantos |
| Theme: | Fashion |
| Manufacturing Year: | 2020-2029 |