$290
Genuine & Authentic Alexander McQueen
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Alexander McQueen
Alexander McQueen is a renowned luxury fashion brand celebrated for its avant-garde designs and exquisite craftsmanship. Known for pushing boundaries in fashion, Alexander McQueen offers a range of clothing, accessories, and footwear that blend dark romanticism with modern elegance. With Alexander McQueen, you can experience bold creativity and artistry, making a powerful statement in style and sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Alexander McQueen |
| SKU: | 12297974 |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Exterior Color: | Black |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 15.5" |
| Country of Origin: | Unknown |
| Pattern: | Graffiti |
| Shape: | Rectangle |
| Bag Height: | 16.0" |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual |
| Main Colour: | black |
| Bag Depth: | 3.5" |
| Fabric Type: | Canvas |
| Exterior Material: | Canvas |
| Outer Material: | Canvas |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Strap Drop: | 8.0" |
| Style: | Tote |
| Handle/Strap Material: | Canvas |