SALE: $165 (-34%) $249
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12366729 |
| Model: | MJ 426 |
| Frame Color: | Tortoise |
| Color: | Tortoise LYA |
| Lens Color: | Clear |
| Lens Socket Width: | 52mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Width: | 52mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 35mm |
| Custom Bundle: | No |
| Bundle Listing: | No |
| Department: | unisex |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Features: | Full Rim |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer Tortoise |
| Lenses: | Demo with Print |