SALE: $320 (-29%) $450
Genuine & Authentic Elie Saab
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Elie Saab
Elie Saab maintains its position as a luxury fashion brand because of its prestigious haute couture collections alongside its stunning evening dresses. Elie Saab creates sophisticated feminine designs through his expertise in intricate details and elegant silhouettes. Elie Saab represents the ultimate luxury fashion brand which people select for their red-carpet events and important occasions.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Elie Saab |
| SKU: | 12366775 |
| MPN: | ES030S |
| GTIN: | 716736084862 |
| Model: | ES030S |
| Frame Color: | Beige |
| Lens Color: | Blue |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 21 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Style: | Full Rim |
| Lens Technology: | Mirrored |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | prescription-ready |