$204
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12368168 |
| Model: | Marc Jacobs MARC 711/F |
| Frame Color: | Black |
| Frame Width: | 51mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Round |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Theme: | Vision |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim |
| Character Family: | Vision |
| Product Line: | MARC 711/F |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marc Jacobs Mmj 586 Flx Burgundy Red Eyeglasses RX 52-15-140 MM - Clear, Frame: Burgundy
Marc Jacobs Eyeglasses Marc 306 C.lhf in Burgundy Opal with Silver Temples 54mm - Burgundy Opal, Frame: Burgundy Opal, Lens: Clear with demo print
Marc Jacobs Demo Square Ladies Eyeglasses Marc 630 0LHF 52 Marc 630 0LHF 52 - Red, Frame: Red
Marc Jacobs MJ 1063 0KRZ 00 Havana Crystal 50mm Eyeglasses - Frame: Havana Crystal, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0KRZ00
Marc Jacobs MJ 1084 0PJP 00 Shiny Blue 52mm Eyeglasses - Frame: Shiny Blue, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0PJP00
Marc Jacobs Marc 704 Nuc Eyeglasses Gradient Matte Blue Gold Frame 56mm - Frame: Matte Blue Gold
Marc Jacobs Marc 538 Fwm Eyeglasses Frame 50mm - Frame: Nude
Marc Jacobs Marc 513 Eyeglasses Women Gray Pink 53mm - Frame: Gray Pink, Lens: Demo