$115
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12368952 |
| MPN: | MMJ459 POV |
| Model: | MMJ459 POV |
| Frame Color: | Purple |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Character: | Vision |
| Type: | Half Frame |
| Department: | Unisex Adults |
| Theme: | Designer 60s 70s 80s 90s American Celebrity Classic |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Style: | Half Rim |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
| Features: | Half Frame Rectangular Square |
| Lenses: | demo |
| Product Line: | MARC BY MARC JACOBS |