SALE: $119 (-54%) $260
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12369903 |
| MPN: | MJ 108452FWM |
| GTIN: | 716736777948 |
| Model: | MJ 1084 |
| Frame Color: | Nude |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Age Group: | Adult |
| Character: | Marc Jacobs |
| Department: | Women |
| Features: | Demo-Plastic |
| Frame Material: | Plastic (Acetate) |
| Hinge Type: | Spring |
| Lens Material: | Demo-Plastic |
| MSRP: | $260 |
| Style: | Square |
| Theme: | Designer |
| Type: | Square |
| Vertical: | 41 mm |