$191
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12376026 |
| Model: | Burberry BE2250 3280 |
| Frame Color: | Green |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Department: | Men |
| Style: | Round |
| Theme: | Designer |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Full Rim Round |
| Frame Material: | Acetate |