SALE: $180 (-35%) $279
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12376428 |
| Model: | B 2168 |
| Color: | Olive/Brown 3472 |
| Lens Color: | Clear |
| Frame Color: | Olive/Brown 3472 |
| Temple Length: | 135mm |
| Lens Socket Width: | 53MM |
| Lens Width: | 53mm |
| Bridge Width: | 16mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex |
| Custom Bundle: | No |
| Style: | Cats Eye |
| Type: | Full Rim |
| Lenses: | Demo with Print |
| Bundle Listing: | No |
| Frame Material: | Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Vertical: | 34 mm |