$148
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12376655 |
| Model: | B 2168 3471 |
| Color: | Purple |
| Frame Color: | Violet |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Plastic |