$426
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12376787 |
| GTIN: | 8056597332989 |
| Model: | B 2334 3002 |
| Frame Color: | Tortoise |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Department: | Unisex |
| Style: | Rectangle |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Full Rim |
| Lenses: | Demos with Imprint |
| Frame Material: | Plastic / Metal |
| Vertical: | 37 mm |