$145
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12377510 |
| GTIN: | 3616301838210 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 3.3 oz |
| Size in oz: | 3.3 oz |
| Size in ml: | 100 ml |
| Fragrance Type and Size: | 3.3 oz Eau De Parfum Spray |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray 3.3 oz |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| MSRP: | 95 |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Type: | Eau de Parfum |
| Fragrance Name: | Mr. Burberry |
| Volume: | 3.3 Oz 3.3 fl oz |
| Formulation: | Spray |
| Manufacturer: | Burberry |