$211
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12377754 |
| MPN: | BE2170 3316 |
| GTIN: | 8053672302073 |
| Color: | Multi-Color |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Non-Domestic Product: | No |
| Vertical: | 37.1 MM |
| Custom Bundle: | No |
| Gender: | Women |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangular |
| Frame Material: | Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Features: | Rectangular |