SALE: $240 (-37%) $380
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12378140 |
| MPN: | BE2301 3002 51 |
| GTIN: | 8056597040884 |
| Model: | BURBERRY BE2301 3002 |
| Frame Color: | Dark Havana |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Style: | Full Rim |
| Department: | Women |
| Features: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Theme: | Designer |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 39 mm |