$152
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12379633 |
| Model: | B 9434 U 0LM6 |
| Frame Color: | Brown/Purple |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 18mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Lens Width: | 50mm |
| Vertical: | 27mm |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Metal |
| Type: | Full Rim |