$185
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12380550 |
| GTIN: | 196163424750 |
| Model: | MICHAEL KORS MERCER |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 7 in across the bottom |
| Size: | Small to XS-CHECK MEASUREMENTS |
| Closure: | Drawstring |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 5 in |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody Shoulder Messenger |
| Features: | Adjustable Strap Detachable Strap |
| Pattern: | Signature |
| Character: | Mercer |
| Bag Height: | 7" |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Unlined |
| Exterior Material: | Leather PVC |
| Theme: | Designer |
| Product Line: | Michael Kors Mercer Small Bucket |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Mercer Pocket Continental Wallet 32S7GM9E9L-599 - Exterior: Navy, Hardware: Gold
Michael Kors Womens Mercer Extra-small and Wallet Set - Camel, Exterior: Vanilla
Michael Kors Womens Mercer Extra-small Crossbody and Wallet Set Camel - Exterior: Camel
Michael Kors Mercer Leather Coin Purse Acorn 32T7GM9P0L-203 - Exterior: Acorn, Hardware: Gold
Kors Studio Mercer Medium Duffle 30H6SM9U2L-405 - Exterior: Denim
Michael Kors Mercer Leather Card Small Coin Purse Wristlet Lt. Brown 32T7GM9P0L - Exterior: Light Brown
Michael Kors Women`s Mercer Medium Color-block Belted Leather Satchel - DragonFruit, Exterior: Multicolor
Michael Kors Mercer Small Coin Purse One Size Camel 32T8TF6P1L-222 - Exterior: Camel, Hardware: Gold