$161
Genuine & Authentic Steve Madden
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Steve Madden
Steve Madden is a popular footwear brand known for its trendy designs and stylish shoes. Renowned for its diverse range of footwear, including boots, heels, and sneakers, Steve Madden combines fashion with affordability. With Steve Madden, you can find the perfect pair to express your unique style and elevate any outfit, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Steve Madden |
| SKU: | 12381317 |
| Hardware Color: | Black |
| Exterior Color: | Pink |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Lining Color: | Pink |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Small |
| Closure: | Magnetic Zip |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Personalize: | No |
| Bag Depth: | 4 in |
| Theme: | Love Hip Hop Designer Metal |
| Accents: | Zipper Strap Accent Chain Strap |
| Finish: | Matte |
| Bag Height: | 8 in |
| Occasion: | Party/Cocktail |
| Features: | Adjustable Strap Chain Strap Inner Dividers Lined Removable Pouch |
| Shape: | Rectangle |
| Accessories: | Coin Purse Detachable Strap Other Strap |
| Style: | Crossbody |
| Character: | Heart |
| Pattern: | Heart |
| Department: | Women |
| Handle/Strap Material: | Nylon Polyurethane |
| Exterior Material: | Polyester |
| Hardware Material: | Plastic |