$165
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 12381364 |
| MPN: | 2103 3281 |
| Model: | Burberry B2103 3281 |
| Frame Color: | Tan |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Theme: | Designer 60s 70s 80s 90s American Celebrity Classic |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim |
| Product Line: | BURBERRY |