$128
Genuine & Authentic Polaroid
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Polaroid
Polaroid Eyewear manufactures polarized sunglasses and polarized lenses, as well as optical frames, reading glasses, and clip-on lenses.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Polaroid |
| SKU: | 12385923 |
| MPN: | PLD D507-00WM 00 |
| GTIN: | 716736866802 |
| Model: | PLD D507-00WM 00 |
| Frame Color: | BLACK |
| Bridge Width: | 20mm |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Frame Width: | 51mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | plastic |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Asia |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Polaroid Pld D536 Eyeglasses Male Beige 56mm - Frame: Beige, Lens: Demo
Polaroid Pld D570/G Eyeglasses Male Matte Dark Ruthenium 54mm - Frame: Matte Dark Ruthenium, Lens: Demo
Polaroid Pld D543 Eyeglasses Female Violet 56mm - Frame: Violet, Lens: Demo
Polaroid Pld D544 Eyeglasses Female Pink 56mm - Frame: Pink, Lens: Demo
Polaroid Pld D547 Eyeglasses Male Matte Black Gray 55mm - Frame: Matte Black Gray, Lens: Demo
Polaroid Pld D530 Eyeglasses Women Gold Orange 54mm - Frame: Gold Orange, Lens: Demo
Polaroid Pld D542 Eyeglasses Female Havana 56mm - Frame: Havana, Lens: Demo
Polaroid Pld D480/G Eyeglasses Matte Ruthenium 0R80 57mm - Frame: Matte Ruthenium 0R80, Lens: Demo