$165
Genuine & Authentic Nike
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Nike
Nike is a world-renowned sportswear brand known for its cutting-edge athletic footwear, apparel, and equipment designed to enhance performance and inspire athletes of all levels. With a strong emphasis on innovation and sustainability, Nike continuously pushes the boundaries of design, creating products that not only meet the needs of competitive athletes but also resonate with fashion enthusiasts globally.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Nike |
| SKU: | 12392669 |
| MPN: | 9A0166-001 |
| GTIN: | 0633716819804 |
| Model: | Air Jordan |
| Color: | White |
| Bag Width: | 11 in |
| Size: | Large |
| Bag Height: | 19 in |
| Bag Depth: | 6 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Shade: | Black |
| Department: | Unisex Adults |
| Product Line: | Nike Air Jordan |
| Pattern: | Solid |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Travel Casual Business |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Material: | Polyester Leather |
| Fabric Type: | Canvas |
| Hardware Material: | Copper |
| Style: | Backpack |
| Theme: | School American Holiday Sports |
| Features: | Inner Pockets Bottle Pocket Outer Pockets Lightweight Padded Laptop Sleeve/Protection Audio Pocket Adjustable Strap Zip-Around Pockets Water Resistant |
| Handle/Strap Material: | Polyester |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Nike Air Jordan Unisex Pivot Pack Black/gym Red School/sports/travel Backpack - Black/Gym Red
Nike Air Jordan Sport Backpack Black Gray Travel School Men 9A0692 Geh - Black
Nike Brasilia Jdi Mini Backpack Air Unisex School Sports Outdoor Orange - Gray / Black
Nike Air Jordan Jumpman Backpack One Size Carbon Heather/gym Red - Gray
Nwt-limited Edition Nike Air Jordan Elephant Print Retro Jumpman Shoe Bag Box - Multicolor
Nike Air Jordan Jumpman Classics Backpack Can Hold 13 Laptop- Gray/gym Red - Red
Nike Air Jordan Duffel Bag Black Grey Sz Large 9a0083-023 - Black Grey