$180
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 9476948 |
| MPN: | B21723613 |
| Model: | Burberry B 2172 3613 |
| Frame Color: | Blue & Grey |
| Color: | Blue & Grey |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Size: | 16 mm |
| Frame Width: | 130 mm |
| Lens Width: | 52mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate |
| Vertical: | 37 mm |
| Features: | Full Rim |
| Gender: | Women |
| Frame Shape: | Square |
| Theme: | Designer |
| Bundle Listing: | No |
| Age Group: | Adult |
| Manufacturer Color: | 3613 |