SALE: $778 (-35%) $1195
Genuine & Authentic Citizen
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Citizen
Citizen is a leading watch brand known for its innovative technology and precision craftsmanship. Renowned for its Eco-Drive technology, Citizen offers a wide range of timepieces that blend style and functionality. With Citizen, you can enjoy reliable watches that reflect quality and sophistication, making it a favorite choice for watch enthusiasts around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Citizen |
| SKU: | 9480945 |
| MPN: | NB6026-56L |
| GTIN: | 013205165931 |
| Model: | Citizen Promaster |
| Band Color: | Silver |
| Dial Color: | Blue |
| Lug Width: | 20 mm |
| Band Width: | 20 mm |
| Case Size: | 41 mm |
| Movement: | Mechanical (Automatic) |
| Closure: | Buckle |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Thickness: | 12 mm |
| Reference Number: | NB6026-56L |
| Type: | Wristwatch |
| Department: | Men |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Watch Shape: | Round |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Country of Origin: | Japan |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Citizen BN0195-54E Men`s Promaster Dive Eco-drive Black Dial 45 mm - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Citizen Men`s Eco-drive Blue Angels Promaster Navihawk Watch Stainless Steel Br - Blue
Citizen Men`s Eco-drive Promaster Air Nighthawk Watch Black Leather Strap Blac - Black
Citizen Promaster Dive Automatic Black Dial Men`s Watch NY0156-04E - Black, Dial: Red, Black, Band: Black
Citizen Men`s Promaster Navihawk A-t Eco-drive Pilot Watch Atomic Timekeeping - Black Rubber Strap
Citizen Men`s Eco-drive Promaster Sea Aqualand Depth Meter Watch in Stainless St - Black Polyurethane Strap Black Dial
Citizen Titanium Promaster Green Dial Dive BN0227-25X Eco Drive Sports Watch - Dial: Green, Band: Black, Bezel: Gray
Citizen Men`s Promaster Sailhawk Eco-drive Watch Yacht Racing Timer Chronograp - Orange