$202
Genuine & Authentic Salvatore Ferragamo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 9484288 |
| MPN: | SF2819A 214 |
| GTIN: | 886895351294 |
| Model: | SF2819A 214 |
| Frame Color: | Havana |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic Acetate Metal |
| Style: | Full Rim |
| Personalized: | No |