$311
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9491465 |
| MPN: | CR103 |
| Model: | Coach Teri |
| Handle/Strap Color: | Multicolor |
| Hardware Color: | Silver |
| Lining Color: | Khaki |
| Bag Width: | 9 1/2" (L) |
| Size: | Medium |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Workwear |
| Handle Drop: | 8 1/4 |
| Bag Depth: | 3" (W) |
| Accents: | Pinmount Logo Horse And Carriage On End Of Zipper Gorgeous Colors Beautiful Checkerboard Print |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Two Credit Card Slots Interior Multifunctional Pocket Adjustable Detachable Strap For Shoulder Or Crossbody Wear Detachable handle with 8 1/4" drop |
| Pattern: | Solid With Checkerboard Print |
| Bag Height: | 6" (H) |
| Handle Style: | Shoulder Strap/Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Refined Pebble Leather And Printed Coated Canvas |
| Strap Drop: | Adjustable 22 3/4” |
| Theme: | Classic |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | COACH Teri Shoulder Bag |
YOU MIGHT ALSO LIKE