$244
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9496523 |
| MPN: | CV933 |
| GTIN: | 195031677205 |
| Model: | Coach Teri |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Sand/Chalk |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 9.5 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Crescent |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear Shoulder Bag |
| Handle Drop: | Detachable handle with 8.5" drop. |
| Bag Depth: | 3 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Cross-Body Strap Inner Pockets Lightweight Limited Edition Lined Mobile Phone Pocket Packable Stain-Resistant Water Resistant |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 6 in |
| Character: | Coach-Teri Shoulder Bag In Signature Canvas |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather Canvas |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Classic |
| Strap Drop: | Detachable strap with 22.75" drop for shoulder or crossbody wear. |
| Handle/Strap Material: | Leather Canvas |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Coach |
YOU MIGHT ALSO LIKE