$490
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9498017 |
| Model: | Coach |
| Handle/Strap Color: | Lillac Metalic shimmer |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Lilac Metallic/Sv |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 2.5 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Heart |
| Closure: | Zip |
| Handle Drop: | 2.5 in |
| Bag Depth: | 6 in L |
| Accents: | 2-piece Heart Purse 2 ZIP Compartments + Zip Case + 1 DUSTBAG Adjustable/Detachable Chain and Leather strap Crossbody/shoulder |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Coin Purse Detachable Strap Maintenance Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Heart Top Handle Crossbody/Shoulder strap + Coin case 2-pc SET |
| Features: | Adjustable Strap HEART top handle adjustable/removeable X-body strap + Zip case Purse 2 Zip Compartments (double face) Handbag/CROSSBODY Zip matching Multi-function coin case (change/folded bills/ cards Metallic Shimmer Leather Leather handle crossbody strap |
| Finish: | Metallic |
| Pattern: | Solid metallic shimmer |
| Character: | Heart Top handle/Crossbody Bag + Matching Multi-function Coincase |
| Bag Height: | 7 in (H) |
| Handle Style: | 2.5 in Top carry handle |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Customized: | Matching 2-piece Set Lilac Metalick/SV heart purse and coin case |
| Theme: | Heart Handbag/Crossbody and Matching Heart Coin Set |
| Strap Drop: | 22.5 in chain/leather adjustable/removeable shoulder/crossbody |
| Handle/Strap Material: | Leather Shimmer |
| Product Line: | COACH Heart PURSE SET Metalic LILAC/SV |