SALE: $285 (-25%) $378
Genuine & Authentic Fendi
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Fendi
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fendi |
| SKU: | 9499072 |
| Model: | F886R 639 51 13 135 |
| Frame Color: | Red Clear |
| Bridge Width: | 13 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 25 mm |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Acetate Plastic Lucite |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | 50s 80s Fendi |
| Age Group: | Adult |
| Features: | Full Rim Hypoallergenic Nickel Free Rectangular Clear Cat Eye Large Crystal |