$334
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9501326 |
| Model: | Mara Hobo Shoulder Bag |
| Handle/Strap Color: | Chalk White |
| Hardware Color: | Gold |
| Lining Color: | Beige |
| Exterior Color: | Light Khaki / Chalk White |
| Bag Width: | 4" |
| Size: | Medium |
| Length: | 13 1/2" |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 7" |
| Handle Style: | Shoulder Strap / Crossbody Strap |
| Handle Drop: | 9 3/4" |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Canvas Leather |
| Department: | Women |
| Style: | Hobo / Shoulder / Crossbody |
| Strap Drop: | 21 3/4" |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Lightweight Limited Edition Lined Pockets |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Signature Canvas |