SALE: $102 (-59%) $248
Genuine & Authentic Tumi
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tumi
Tumi is a premier travel and luggage brand renowned for its durable and stylish products. Known for innovative designs and premium materials, Tumi offers a wide range of luggage, backpacks, and accessories ideal for travelers. With Tumi, you can experience excellence in functionality and design, ensuring your journeys are both convenient and fashionable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tumi |
| SKU: | 9501679 |
| MPN: | Stu506 |
| GTIN: | 0751286378368 |
| Model: | Stu506 |
| Frame Color: | Brown |
| Lens Color: | Brown |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Character: | Vision |
| Department: | Men |
| Features: | Water Resistant Lightweight Oversized |
| Frame Material: | Plastic Acetate |
| Lens Material: | Plastic Polycarbonate Acetate |
| Lens Technology: | Tinted |
| Style: | Square |
| Theme: | Designer Dad University Nature College Ski Colorful Retro Western Novelty |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | UVC |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
YOU MIGHT ALSO LIKE