SALE: $106 (-67%) $320
Genuine & Authentic Marc By Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc By Marc Jacobs
MARC BY MARC JACOBS is a vibrant fashion brand known for its playful designs and youthful spirit. Renowned for offering stylish clothing, bags, and accessories, MARC BY MARC JACOBS provides accessible luxury with a trendy flair. With MARC BY MARC JACOBS, you can express your individuality through unique pieces that add a fun touch to any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc By Marc Jacobs |
| SKU: | 9501959 |
| MPN: | MJ730S-6JHA-59 |
| GTIN: | 716736975498 |
| Model: | MJ730S-6JHA-59 |
| Frame Color: | MILK |
| Lens Color: | VIOLET |
| Temple Length: | 140mm |
| Lens Size: | 52mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Style: | RECTANGULAR |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% Uv Protection |
| Frame Material: | PLASIC |
| UV Protection: | 100% Uv Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Protection: | 100% Uv Protection |
| Gender: | Women |
| Style Number: | MJ730S-6JHA-59 |
| Style Name: | RECTANGULAR |
| Temple: | 140mm |
| AGE: | Adult |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marc Jacobs Marc 646/S Sunglasses Female Black Pink 57mm - Frame: Black Pink, Lens: Dark Gray Shaded
Marc Jacobs Marc 525/S LA 02IK Havana Gold Cateye Polarized Sunglasses - Havana Gold, Frame: Havana Gold, Lens: Brown Grad Polz
Marc Jacobs MJ-377-S0086-56 Sunglasses Size 62mm 140mm 14mm Blue 716736128870 - Frame: BLUE, Lens: GREY